У оквиру eTwinning пројекта „Лепота је у очима посматрача 4“ наши  ученици 1.3, 2.3 и 3.1 су на занимљив начин усвајали знања из разних области са циљем заштите живе средине и властитог утицаја на природу. Учествовали су у Code Weeku, обележили Светске дане енергетске ефикасности, планете Земље и седмицу здраве хране. Мерили су ниво буке у нашој средини, научили да користе нове дигиталне алате и како да безбедно користе интернет. Правили су ветрењаче и поновно користили приступачне материјале и предмете. Родитељи су подржали активности, учествовали у изради реквизита, а на јавном часу је присуствовао и део наставника школе.  Несвакидашње активности су у великој мери подстакле ученике на размишљање, истраживање и закључивање, а у реализацији су имали помоћ учитељица Ирене Бијелић, Милице Јочић и Иване Савић. Пројекат је трајао целе школске 2023-2024.године.